Data publikacji
calendar 22 lipca 2020
Autor publikacji
calendar Zespół KIPR

W skrócie

Pół miliona zorganizowanych zrzutek, dzięki którym za pośrednictwem portalu ze świnką w logotypie zebrano 250 milionów złotych to solidne powody do dumy dla właścicieli serwisu zrzutka.pl. Idea przyświecająca założycielom platformy społecznościowego finansowania została określona w krótki, ale treściwy sposób: „Określasz cel zrzutki, kwotę i gotowe!”.

Pół miliona zorganizowanych zrzutek, dzięki którym za pośrednictwem portalu ze świnką w logotypie zebrano 250 milionów złotych to solidne powody do dumy dla właścicieli serwisu zrzutka.pl. Idea przyświecająca założycielom platformy społecznościowego finansowania została określona w krótki, ale treściwy sposób: „Określasz cel zrzutki, kwotę i gotowe!”.

Same mocne strony

Kluczowym argumentem mającym przekonać do przeprowadzenia zbiórki poprzez serwis jest elastyczność. Nie trzeba zebrać 100% zakładanej kwoty docelowej, aby uzyskać dostęp do zgromadzonych funduszy! A te można wypłacać tak często, jak zajdzie potrzeba. Ponadto, jeśli z jakichś względów zbierający chce, może zwrócić środki wszystkim lub niektórym darczyńcom.

Planujących publiczną zbiórkę za pośrednictwem platformy społecznościowego finansowania do portalu przyciąga też darmowość usługi. Zarówno samo korzy­stanie, jak i wypłata zgromadzonych środków wolne są od opłat i prowizji, bowiem zrzutka.pl utrzymuje się głównie z darowizn.

Właścicieli serwisu są otwarci na wszelkie pomysły zbierających fundusze, zatem nie określają czy zbiórka może być publiczna, czy prywatna i jaki cel jest akceptowalny, a jaki nie. Stawiają na zbierających, którzy najlepiej wiedzą czego i na co potrzebują. O czym przekonało się już  435 057 użytkowników uczestniczących w przeprowadzeniu 523 682 zrzutek.

Sam system płatności jest prosty i intuicyjny oraz dostępny dla każdego. Wpłata może zostać wykonana przelewem zwykłym (wszystkie potrzebne dane pojawią się po wybraniu tej metody płatności), elektronicznym (przekierowanie na stronę banku) lub poprzez płatność kartą albo BLIKiem.

Również krótki czas realizacji operacji finansowych działa na rzecz popularności platformy. Dzięki opcji ekspresowych wypłat zbierający otrzymuje środki na swoje konto w ciągu kilku minut od zlecenia operacji. Także wpłaty działają błyskawicznie, bowiem księgują się na stworzonej przez projektodawcę zrzutce już w czasie około 1 minuty od ich zlecenia przez wpłacającego.

Rozwój, rozwój, rozwój

Portal oferuje możliwość zasilania kont zarówno wpłatami jednorazowymi, jak i cyklicznymi. To drugie rozwiązanie funkcjonuje w modelu subskrypcji. Wspierający wpłacając comiesięczne, cotygodniowe lub codzienne kwoty na konto organizatorów, dają im możliwość rozwoju pasji i talentów, a sami otrzymują wspaniałe nagrody i satysfakcję ze wspierania ciekawych projektów.

Platforma wciąż się rozwija i oferuje nowe formy wsparcia konkretnych inicjatyw, np. poprzez zrzutki patronowane, dzięki którym można wspierać ulubioną organizację.

Wpłaty na zrzutkę można dokonać nawet, gdy widnieje na niej informacja, że została zakończona. Dopiero wyłączenie zrzutki oznacza kres dotowania. Wpłacający ma możliwość, oprócz środków finansowych, dołączenia – opcjonalnie wyświetlanej w komentarzach zrzutki – wiadomości do organizatora.

Jedną z ciekawych funkcjonalności jest dostęp do własnego linku śledzącego do zrzutki. Umożliwia on stałe kontrolowanie efektów, jakie przynosi wkład w jej promocję. Proste i satysfakcjonujące narzędzie stworzone, by pochwalić się, ile dzięki konkretnemu donatorowi udało się zebrać.

Wszystkie ręce na pokład

Serwis pomyślany jest w sposób intuicyjny. Aby uruchomić zrzutkę, wystarczy założyć i zarejestrować konto. Korzystanie z narzędzia w pełni możliwe jest po przeprowadzeniu, bardzo prostej, jego weryfikacji.

Zakładanie konta optymalizuje korzystanie z rad zawartych w filmie lub poradniku stworzonym przez ekipę portalu. Ta przygotowała również garść pomysłów wspierających użytkowników w skutecznym pozyskiwaniu środków, gdyż jak podkreśla wielokrotnie, że by odnotować sukces, trzeba pamiętać, że najważniejszym elementem przy prowadzeniu zrzutki jest jej promowanie.

Dlatego warto poznać tajniki przeprowadzenia skutecznej zbiórki. Serwis dzieli się nimi. I tak na przykład swoim użytkownikom radzi, by pierwsze wpłaty pozyskać od znajomych, którzy swoim finansowym wsparciem uwiarygodnią całą idee. Oferuje szereg rad, m.in. na temat tworzenia chwytliwych tytułów i przyciągających uwagę zdjęć. I właśnie na zdjęcia jako najlepszych adwokatów – nomen omen, bo podnoszących wiarygodność – projektu zamiast tworzenia długich opisów radzi postawić.

Zrzutkowi specjaliści przestrzegają ponadto przed tworzeniem treści wprowadzających potencjalnych darczyńców w błąd. Podają przykłady działań przykuwających uwagę, jak i tych niewzbudzających ciekawości a tym samym zaufania.

Udostępniają aż 20 sposobów na wypromowanie zrzutki. Zachęcają do uruchamiania kontaktów, promocji na portalach społecznościowych a nawet zachęcania do wpłat w formie przekazu pocztowego. I oczywiście do skupiania się na pozytywnych uwagach płynących od tych, którzy udzielają wsparcia niekoniecznie finansowego.

Zweryfikowano i zatwierdzono

Twórcy serwisu poza, podkreślającymi swoją unikatowość i renomę, słowami “Jesteśmy największą platformą do zbiórek środków na dowolne cele w Polsce.”, dysponują szeregiem wiarygodnych odpowiedzi na pytanie o to, dlaczego zrzutka.pl jest najlepszym miejscem do zbierania funduszy w modelu finansowania społecznościowego.

Poczynając od posiadania licencji Krajowej Instytucji Płatniczej wydanej przez KNF, poprzez gwarancję szyfrowanego 256-bitowym certyfikatem połączenia monitorowanego, po weryfikację.

Do tej ostatniej przykładają dużą wagę. Proces przebiega dwustopniowo. Ta pierwszego stopnia, czyli przelewem (1zł) jest kluczowym elementem organizowania zbiórek i dlatego najlepiej wykonać go na samym początku. Bez niej organizator nie jest w stanie wypłacić żadnych środków, a także korzystać z dodatkowych funkcji, które oferuje serwis. Z kolei weryfikacja drugiego stopnia polega na przesłaniu skanu/zdjęcia dokumentu tożsamości. Jest ona wymagana dopiero po zebraniu 4 000zł na wszystkich zrzutkach łącznie. Spełnienie tych wymogów podnosi wiarygodność organizatora zrzutek.

W celu poprawienia bezpieczeństwa system wprowadził automatyczne blokady wypłat środków. Jeśli zebrana kwota przekroczy 20 000zł to nim pomysłodawca zbiórki uzyska dostęp do wypłat z niej, system przeprowadzi jej weryfikację. Tyczy się to przede wszystkim zrzutek charytatywnych. Z kolei w przypadku przekroczenia kwoty 50 000zł na wszystkich zrzutkach łącznie włączy się blokada wypłat środków ze wszystkich zbiórek. W takiej sytuacji pracownicy serwisu ciągu kilku godzin sprawdzają, czy potrzebne jest zweryfikowanie którejś ze zrzutek. Jeśli nie, następuje odblokowanie wypłat.

Za kolei wypłata zebranych środków jest realizowana na konto bankowe, które zostało użyte w procesie weryfikacji. Można jej dokonać w formie tradycyjnej (do 2 dni roboczych) lub ekspresowej (do kilku minut na przypisanym do zbiórki koncie). Pamiętać należy, że wypłacenie środków nie wpływa na saldo widoczne na stronie konkretnej zrzutki. Osoba odwiedzająca daną zbiórkę nie wie, ile środków aktualnie znajduje się na jej koncie.

Dorzuć swój pomysł

Jeśli czujecie, że to właśnie dzięki serwisowi – i aplikacji w App Store – z ocenami na niemal 5/5 na ponad 2 000 opinii w Sklepie Google Play i na niemal 9/10 na wewnętrznej stronie z ocenami (ponad 2 000 opinii) wasz projekt ma szansę zaistnieć, opiszcie go: https://zrzutka.pl/#modal-register i zróbcie wszystko, by zrzutka przyniosła spodziewany rezultat!

Powiązane tematy