KIPR
Prezes Zarządu Fundacji Konfederacja Kobiet RP. Stypendystka na wydziale Zarządzania londyńskiego Uniwersytetu Westminster. Zawodowo związana z dużymi korporacjami jako przewodnicząca grup projektowych usprawniających procesy. Propagatorka tradycyjnych wartości, zaangażowana w inicjatywy mające na celu wzmacnianie relacji małżeńskich i rodzinnych. Żona i mama.
Wiceprezes Fundacji Służba Niepodległej i Instytutu Staszica, zawodowo związany z branżą komunikacyjną. W przeszłości realizował szereg projektów zarówno w sektorze publicznym jak i prywatnym. Absolwent Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Kolegium Gospodarki Światowej SGH. Stypendysta na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu im. Radbouda w Holandii. Absolwent Executive MBA University of Quebec at Montreal. Wykładowca, społecznik m.in. wolontariusz Fundacji im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK, z którą jest rodzinnie związany.
Absolwent politologii w Akademii Ignatianum w Krakowie oraz Studiów Podyplomowych z Public Relations na SGH w Warszawie. Ponadto absolwent Szkoły Przywództwa Instytutu Wolności organizowanej przez Instytut Wolności. Obecnie pracuje jako Koordynator ds. Promocji i marketingu Fundacji im. Janusza Kurtyki oraz Ekspert w Zespole Obsługi i Sprzedaży produktów bankowych w Pekao Direct. Były pracownik Departamentu Promocji Spółki AMW Rewita Sp. z o.o. Wieloletni działacz Stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej i Social Media Manager tej organizacji. Członek Polskiego Stowarzyszenia Public Relations oraz stowarzyszenia Socios Wisła. Współorganizator krakowskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, a także Krakowskich Marszów Rotmistrza upamiętniających postać Witolda Pileckiego w latach 2012 – 2015. Publicysta piszący teksty o tematyce historycznej jak i również politologicznej. Pasjonat historii polskiego podziemia niepodległościowego, szczególnie odłamu narodowego oraz historii lotnictwa polskiego. Interesuje go także współczesna polityka i aspekty bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego oraz sport, w szczególności piłka nożna. W dniu 1 marca 2019 roku odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Brązowym Krzyżem Zasługi za zasługi w działalności na rzecz upamiętniania historii Polski, za propagowanie wiedzy o Żołnierzach Wyklętych.
Prezes Zarządu i współzałożyciel Instytutu Ordo Iuris, Przewodniczący Rady Fundacji. Twórca Centrum Interwencji Procesowej Instytutu. Adwokat i partner zarządzający w Kancelarii Parchimowicz & Kwaśniewski (zał. 2008). Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, stypendysta na Uniwersytecie Kopenhaskim (międzynarodowe prawo handlowe, prawo konstytucyjne porównawcze), ukończył kursy organizowane przez Centrum Etyki i Kultury Uniwersytetu Notre Dame, Katolicki Uniwersytet Leuven. Posiada wieloletnie doświadczenie w postępowaniach cywilnych i karnych z zakresu ochrony praw i wolności obywatelskich, praw rodziny oraz praw dziecka. W swojej praktyce doradza krajowym i międzynarodowym stowarzyszeniom, fundacjom, spółdzielniom oraz organizacjom przedsiębiorców (m.in. Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce, Związek Polskich Artystów Plastyków). Do 2017 roku był prezesem Polskiej Rady Winiarskiej. Reprezentował obywateli i organizacje społeczeństwa obywatelskiego w wielu precedensowych sprawach przed sądami i trybunałami krajowymi oraz międzynarodowymi, uczestniczył w konsultacjach na zaproszenie organów międzynarodowych, takich jak Komisja Wenecka czy Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE. Z jego wsparcia korzystało wiele tworzących się organizacji społecznych i członkowskich zabierających głos w debacie publicznej w obszarze praw człowieka. W 2016 r. był zastępcą przedstawiciela Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Aborcji”. Jerzy Kwaśniewski był powoływany do rad doradczych czterech ministrów sprawiedliwości, w tym do Rady ds. Strategii Modernizacji Obszaru Sprawiedliwości w Polsce oraz Rady Ochrony Autonomii i Życia Rodzinnego. Członek i sekretarz rządowej Rady Monitorującej Przeciwdziałanie Przemocy w Rodzinie III i IV kadencji od 2017 r. W marcu 2019 r. Powołany przez Konferencję Episkopatu Polski do Rady Fundacji Bona Fama. Członek International Association of Genocide Scholars (od 2017), International Bar Association (m.in.Komisja Litygacji, Komisja Arbitrażowa, Komisja Zbrodni Wojennych) oraz IBA Human Rights Institute. Regularnie wymieniany jako jeden z najbardziej wpływowych polskich prawników. Przez „Politico” zaliczony do „28 najpotężniejszych ludzi Europy w 2021 roku”. Wraz z żoną Beatą są rodzicami Szymona, Łucji, Danuty, Przemka, Wandy, Emila (✞) i Konrada.
Mąż Małgorzaty oraz tata trzech córek. Absolwent Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych UKSW w Warszawie. Pracował m.in. w: Biurze Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Polskiej Agencji Informacyjnej, PGE GiEK S.A. Pełnił funkcje doradcy oraz dyrektora generalnego kierującego Gabinetem Marszałka Sejmu. W latach 2006-2010 był radnym Sejmiku Województwa Łódzkiego w którym m.in. zainicjował powstanie stałej Komisji Ochrony Rodziny i Polityki Społecznej. Jako prezes Stowarzyszenia Dar Życia w Skierniewicach współorganizuje coroczne Sympozjum Dar Życia, Marsz dla Życia i Rodziny oraz Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. W latach 2015-2019 był prezesem Fundacji Centrum Życia i Rodziny. Koordynator projektu Samorządowej Karty Praw Rodzin a także Marszów dla Życia i Rodziny.
Członek Zarządu. Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Białymstoku oraz Ekonomii na Akademii Leona Koźmińskiego. Współorganizator Białostockiego Marszu Niepodległości, współtwórca środowiska Patriotyczne Podlasie oraz DKFu „W Dobrym TONie”, organizator „Projektu Zaścianek”, współpracownik Fundacji Podlaski Instytut Rzeczypospolitej Suwerennej, członek Korporacji Akademickiej Sarmatia.
Od 2018 roku jestem adwokatem. W 2014 roku ukończyłem z wyróżnieniem Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, broniąc pracy magisterskiej pt.: „Zaskarżanie decyzji dyscyplinarnych polskich związków sportowych”. Jestem również absolwentem Centrum Prawa Amerykańskiego współorganizowanego przez Wydział Prawa Uniwersytetu Floryda im. Fredicka G. Levina wraz z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (2014) oraz seminarium Introduction to European Bussines Law organizowane przez Uniwersytet w Lund. Zawodowo zajmuję się przede wszystkim prawem sportowym m.in. obsługując prawnie największy klub piłkarski w Polsce. Od 2015 roku występuje w ramach zastępstwa procesowego w postępowaniach przed państwowymi oraz sportowymi sądami i organami, w tym m.in. Przed Trybunałem Arbitrażowym ds. Sportu w Lozannie (CAS), FIFA Dispute Resolution Chamber, komisjami dyscyplinarnymi UEFA oraz PZPN, Komisją Ligi Ekstraklasy S.A., Komisją Licencyjną PZPN, Piłkarskim Sądem Polubownym PZPN. Jestem również założycielem i Prezesem Zarządu Stowarzyszenia Prawa Sportowego "Ius et Sport" oraz Członkiem Zarządu Instytutu Prawa Sportowego. Organizowałem wiele spotkań temat problemów powstających na styku sportu, prawa i biznesu w ramach „Ius et Sport: Case Study & Networking”, w tym m.in. dotyczące budowy wizerunku w sporcie, sportowych prawa telewizyjny, krajowego szkolenia w Polsce oraz wyzwań esportu. Z kolei w w ramach działalności Instytutu Prawa Sportowego dwukrotnie współorganizowałem całodniowe warsztaty prawnicze dla dyrektorów sportowych i prawników klubów piłkarskich z Ekstraklasy. Publikuje również regularnie artykuły nt. prawa sportowego w tygodniku „Piłka Nożna”.