Raport o finansowaniu lokalnych klubów sportowych

calendar 13 grudnia 2021

Razem z Fundacją Polska Jutra oraz Stowarzyszeniem Prawa Sportowego Ius Et Sport wydaliśmy raport na temat finansowania lokalnych klubów sportowych.

W ramach przygotowanego raportu poniżej przedstawiono najważniejsze informacje dotyczące potencjalnych źródeł finansowania klubów sportowych, koncentrując się jednak w szczególności na ustanowionych w przepisach zarówno Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (Fédération Internationale de Football Association, dalej jako FIFA”) oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej („PZPN”) instytucjach wspierania i wynagradzania szkolenia.

Raport podejmuje także tematykę finansowania ze środków prywatnych oraz publicznych. Autorami publikacji są Kamil Rybikowski, Tomasz Kapica, Piotr Iwańczyk oraz Michał Liszka.

Raport sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.