Co Zrobić, Aby Płace W III Sektorze Rosły? [Online 17.07.2023 12:00]

calendar 7 lipca 2023

📊Według danych GUS ponad pół miliona osób zarabia w organizacjach pozarządowych. Jednak tylko dla niespełna 200 tysięcy to podstawowa forma zatrudnienia. W dalszym ciągu też zarobki w III sektorze odbiegają o średnich zarobków w innych sektorach.

• Jaki skutek dla NGO ma niedawna podwyżka płacy minimalnej do 3,6 tysiąca złotych brutto, po raz pierwszy wprowadzona w trakcie roku kalendarzowego?
  • Czy częsta zmienność minimalnej płacy nie stanowi
  • problemu dla NGO, które bardzo często finansowane są z działalności projektowej o sztywnym budżecie?

💬Na te i inne pytania odpowiedzi będą szukać zaproszeni przez nas do debaty eksperci (już wkrótce podamy listę uczestników). Porozmawiamy o sytuacji obecnej i problemach związanych z zarobkami w NGO, a także spróbujemy poszukać rozwiązań.

Zapraszamy do oglądania debaty na żywo w poniedziałek 17 lipca o 12. Będzie możliwość zadania pytań Panelistom.

_________