Weź udział w wydarzeniu o RODO w NGO! [online]

calendar 10 maja 2023

Serdecznie zapraszamy na spotkanie poświęcone ochronie danych osobowych w organizacjach pozarządowych, w formule Okrągłego Stołu. W trakcie spotkania zaproszeni goście będą odpowiadać na pytania zadawane przez uczestników na czacie.

Warto zaznaczyć, że temat ochrony danych osobowych staje się coraz ważniejszy w dobie cyfryzacji i coraz bardziej wymaga uwagi ze strony organizacji pozarządowych. Dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w dyskusji.

Spotkanie odbędzie się 12 maja o godzinie 12:00 na platformie Zoom. Link do spotkania znajduje się tutaj.

W wydarzeniu udział wezmą:

• Adam Sanocki – Rzecznik Prasowy UODO,
  • Krzysztof Król – Naczelnik Wydziału Kodeksów i Certyfikacji w Departamencie Orzecznictwa i Legislacji w UODO,
  • Joanna Jagielska-Pisarczyk – Inspektor Ochrony Danych w Ministerstwie Cyfryzacji,
  • Piotr Wenski – radca prawny specjalizujący się w prawie ochrony danych osobowych, Inspektor Ochrony Danych, audytor i szkoleniowiec,
  • Łukasz Dudek – aplikant adwokacki, autor ePoradnika – RODO dla NGO,
  • Robert Czarnowicz – przedstawiciel Instytutu Danych Osobowych w Kościele Katolickim Bona Fama,
  • Joanna Piotrowska – przedstawicielka Fundacji Terapia to NIE WSTYD,
  • Michał Owczarski – Prezes Fundacji Życie.

Moderatorem debaty będzie Kamil Rybikowski, Wiceprezes Konfederacji Inicjatyw Pozarządowych Rzeczypospolitej.

W trakcie spotkania omówimy, jakie są najważniejsze wymagania dotyczące ochrony danych osobowych w organizacjach pozarządowych i jak powinny być one realizowane przez trzeci sektor w praktyce. Dyskusja będzie także dotyczyła konsekwencji naruszeń przepisów RODO przez NGO.

Podczas debaty, w której udział wezmą przedstawiciele zarówno administracji, jak i organizacji pozarządowych, chcemy skupić się na aspektach praktycznych. Poruszymy tematykę problemów, jakie napotykają fundacje i stowarzyszenia podczas stosowania RODO, a także największych wyzwań organizacji w prawidłowym przetwarzaniu danych osobowych.

Wierzymy, że debata ta pozwoli na wypracowanie cennych wniosków oraz lepsze zrozumienie wymagań i wyzwań związanych z przetwarzaniem danych osobowych w organizacjach pozarządowych.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

_________