calendar 28 września 2022

Zapraszamy na spotkanie networkingowe połączone ze szkoleniem dot. zbiórek publicznych. Odbedzie się 4 października o godzinie 18 w Hubie Dobrych Idei (Al. Zjednoczenia 50/u1).

Odpowiemy na pytania:
1. Czym jest zbiórka publiczna?
2. Kto może prowadzić zbiórkę publiczną?
3. Jakie są wymogi i jak wygląda procedura zgłoszenia zbiórki publicznej?
4. Jakie są wymogi i jak wygląda procedura złożenia sprawozdania z przeprowadzonej zbiórki publicznej?

Szkolenie będzie miało charakter praktyczny – zdobędziesz wiedzę, dzięki której bez problemu będziesz mógł przeprowadzać zbiórki publiczne bez obaw o niedopełnienie obowiązków prawnych.

Warsztaty poprowadzi Przemysław Klimek – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Konfederacji Inicjatyw Pozarządowych Rzeczypospolitej. Aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie, absolwent kierunku prawo na Uniwersytecie w Białymstoku. Prowadzi własną działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług prawnych. Doświadczenie zdobywał już na studiach poprzez praktykę i pracę w kancelariach adwokatów i radców prawnych, kancelarii notarialnej oraz w Studenckiej Poradni Prawnej działającej przy Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku w sekcji prawa cywilnego oraz sekcji mediacji. Od 2015 r. związany z fundacją Instytut Suwerennej, w której zasiadał w Zarządzie jako Wiceprezes i następnie Prezes Zarządu, a obecnie pełni funkcję członka Rady Fundacji. Ponadto pełni rolę członka organów kontroli w innych organizacjach pozarządowych: w Stowarzyszeniu Koliber, Fundacji Scytia, Fundacji w Dobrym Tonie. Współkoordynator kampanii społecznej Białystok Buduje Strzelnicę, współorganizator społecznych obchodów Białostockiego Marszu Niepodległości, zaangażowany w działalność Dyskusyjnego Klubu Filmowego „W Dobrym TONie”.

Szkolenie odbywa się w formule hybrydowej: 4 października o godzinie 18 w Hubie Dobrych Idei (Al. Zjednoczenia 50/u1) oraz online.

Aby wziąć udział online, wypełnij formularz:

Wydarzenie jest sfinansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.