Spotkanie Networkingowe Harcerzy i Skautów

calendar 20 września 2022

Czuwaj! Serdecznie zapraszamy na Spotkanie Networkingowe z członkami organizacji harcerskich i skautowych w Polsce, które odbędzie się 29 września 2022 r. (czwartek) o godz. 17.00 w „HUBie Dobrych Idei” przy Al. Zjednoczenia 50/U1 w Warszawie.

Na spotkaniu chcemy stworzyć pole do rozmowy na temat różnic i części wspólnych organizacji harcerskich i skautowych w Polsce oraz skupić się na roli harcerzy i skautów jako liderów społecznych. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: co nas łączy, a co nas dzieli?

Pomogą nam w tym warsztaty z trenerem Dawidem Radomskim „Wstęp do przywództwa wewnętrznego”.

Dawid Radomski: Life&NGO coach, moderator procesów kreatywnych, trener profilaktyki zdrowia psychicznego. Członek Rady Ekspertów przy Rzeczniku Praw Dziecka. Współautor programów profilaktyki zachowań ryzykownych w obszarze nowych mediów. Współautor Ogólnopolskiego badania jakości życia dzieci i młodzieży (Warszawa, 2021). Pragnie świata, w którym każdy zna swoje powołanie i wie co z nim zrobić – w związku z tym pojawia się tam, gdzie potrzebne są kreatywne rozwiązania, trudne pytania czy wzmocnienie tożsamości organizacji społecznych. Społecznik – wolontariusz dawniej w zakładzie karnym i ośrodku szkolno-wychowawczym, obecnie aktywnie wspierający szereg NGO we wzmacnianiu ich wizji i misji. Prywatnie – uwielbia kawę z drippa, dobrze zaparzoną herbatę i spacery po górach. W wolnych chwilach projektuje gry szkoleniowe i robi adsy na Facebooku. Uwielbia drążyć temat i zaczynać od “dlaczego?”. Od lat zaangażowany aktywnie w pracę z młodzieżą i wolontariat [m.in. w Kłodzkim Zakładzie Karnym]. Wieloletni animator i trener młodzieżowy – przeprowadził ponad 300 godzin warsztatów dla blisko 1100 uczestników. Doświadczony konsultant organizacji pozarządowych w zakresie misji, wizji, tożsamości.

Do uczestnictwa zaproszeni są młodzi, pełnoletni członkowie organizacji harcerskich i skautowych w Polsce. Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne.

Prosimy o przyjście w mundurach!

Liczba miejsc ograniczona.

Plan spotkania:
17:00 Rozpoczęcie
17:15 – 18:45 Szkolenie z trenerem Dawidem Radomskim cz. 1
Przerwa kawowa 15 min
19:00 – 20:30 Szkolenie z trenerem Dawidem Radomskim cz. 2

Zapraszamy do zapisów! A jeśli nie możesz uczestniczyć fizycznie, planujemy też spotkanie online.

Wydarzenie jest sfinansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.