Aktualności

Zapraszamy na konferencję Skutecznie w NGO!

Zapraszamy na konferencję Skutecznie w NGO!
Data publikacji
calendar 13 listopada 2020
Autor publikacji
calendar Zespół KIPR

W skrócie

  • Organizujemy konferencję „Skutecznie w NGO”.
  • Odbędzie się dyskusja panelowa na temat wyzwań stojących przez społeczeństwem obywatelskim w Polsce w okresie pandemii COVID-19.
  • Przygotowaliśmy pełen pakiet szkoleniowy dla organizacji pozarządowych.

Promocja działań organizacji, księgowość, czy rejestracja zmian w sądzie – te i inne tematy zostaną poruszone w ramach bezpłatnych szkoleń organizowanych w trakcie konferencji „Skutecznie w NGO” organizowanej przez Konfederację Inicjatyw Pozarządowych Rzeczypospolitej. Całodniowa konferencja odbędzie się w sobotę 5 grudnia w formie zdalnej.  

Podczas konferencji odbędzie się dyskusja panelowa na temat wyzwań stojących przez społeczeństwem obywatelskim w Polsce w okresie pandemii COVID-19 z udziałem przedstawicieli instytucji publicznych, oraz organizacji pozarządowych, które wymienią swoje doświadczenia z działalności w trakcie pandemii. 

Poza dyskusją, organizatorzy konferencji przygotowali pełen pakiet szkoleniowy dla organizacji pozarządowych, dotyczący zarówno kwestii formalnych związanych z prowadzeniem działalności, jak i uzyskania nowych kompetencji dla NGO. Wśród tematyki szkoleń znajdzie się między innymi tworzenie prostych grafik i publikacja ich w social media z wykorzystaniem darmowego oprogramowania, sprawy księgowe związane z zamknięciem roku w organizacji, wyjaśnienie formalnych przepisów dotyczących działalności organizacji (na przykład wyboru władz, czy zgłaszania zmian do sądu rejestrowego), czy zakładanie i prowadzenie działalności w Kołach Gospodyń Wiejskich. Pod koniec każdego ze szkoleń odbędzie się sesja Q&A w trakcie której działacze organizacji pozarządowych będą mogli zadawać pytania szkoleniowcom. 

Bezpłatna rejestracja na konferencję możliwa jest do dnia 4 grudnia. Wydarzenie będzie transmitowane także w mediach społecznościowych, za pośrednictwem Facebooka oraz YouTube.

Na 2021 rok Konfederacja Inicjatyw Pozarządowych Rzeczypospolitej planuje z kolei organizację II Kongresu Inicjatyw Pozarządowych. Pierwsza edycja kongresu zgromadziła około 400 działaczy organizacji samorządowych z całej Polski, a wśród prelegentów znaleźli się między innymi: prof. Piotr Gliński, Jerzy Kwieciński, mec. Mateusz Jabłoński, dr Tymoteusz Zych, Małgorzata Owczarska, ks. dr Tomasz Wojciech Sadłoń.


Organizacja Konferencji została sfinansowana ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich. 

Powiązane tematy