Aktualności

CodersCrew tworzy rewolucyjną platformę, która łączy NGO z przyszłymi wolontariuszami

CodersCrew tworzy rewolucyjną platformę, która łączy NGO z przyszłymi wolontariuszami
Data publikacji
calendar 9 września 2020
Autor publikacji
calendar Zespół KIPR

W skrócie

Ta społeczność non-profit zmienia świat na lepszy poprzez rozwiązania IT. Coders Crew rusza z projektem, dzięki któremu tworzenie sieci kontaktów będzie łatwiejsze i bardziej efektywne.

Ta społeczność non-profit zmienia świat na lepszy poprzez rozwiązania IT. Coders Crew rusza z projektem, dzięki któremu tworzenie sieci kontaktów będzie łatwiejsze i bardziej efektywne.

Konfederacja Inicjatyw Pozarządowych Rzeczypospolitej: Znaleźliście niszę a w niej problem, który postanowiliście rozwiązać…
Stowarzyszenie CodersCrew: Pewnie zauważyliście, że wokół nas istnieją setki tysięcy ciekawych i potrzebnych inicjatyw – stowarzyszeń, fundacji czy projektów społecznych. Wszystkie razem dają niezliczone możliwości rozwoju w niemal każdej dziedzinie. Niestety, wiele inicjatyw nie jest w stanie w pełni rozwinąć skrzydeł. Brakuje im odpowiedniej liczby wolontariuszy zaangażowanych w ich sprawę.

I tu pojawiacie się Wy. Przed jakimi wyzwaniami stajecie? Dlaczego jest to takie istotne, by im wreszcie sprostać?
Stowarzyszenie CodersCrew chce realizować projekt, który rozwiązuje trzy główne problemy polskich organizacji non-profit:
1. Inicjatywy non-profit rozwijają się wolniej, niż by mogły, ze względu na niewystarczającą liczbę aktywnych członków. A wokół jest mnóstwo ludzi, którzy chcą poświęcić wolny czas na pomaganie innym i realne zmiany!
2. Ludzie nie są świadomi, jak wiele inicjatyw non-profit istnieje wokół nich. Obecnie w Polsce aktywnie działa około 100 tysięcy stowarzyszeń i fundacji! Jak do nich dotrzeć, jeśli listy NGO nie zawierają informacji o zawieszeniu lub zakończeniu działalności?
3. Inicjatywy społeczne nie są postrzegane jako sposób na bycie częścią większej sprawy lub rozwijanie swoich pasji i kompetencji. Dają jednak takie same możliwości jak wsparcie finansowe, hobby czy staż w firmie.

To, co proponujecie, to działania systemowe na wielką skalę…
Do odważnych świat należy! Nasz cel to ułatwić funkcjonowanie i rozwój organizacji pozarządowych z dwóch perspektyw:
1. Stworzyć platformę łączącą świat NGO z potencjalnymi wolontariuszami i członkami. Dzięki niej osoby pełne motywacji do działania w łatwy sposób odnajdą inicjatywę, która jest zgodna z ich zainteresowaniami. To najprostszy sposób, by dołączyć do NGO, w którym można jednocześnie pomagać, uczyć się i przekazywać wiedzę innym.
2. NGO zyskają szansę, by usłyszała o nich cała Polska. Przedstawią swoją działalność w spójny i atrakcyjny wizualnie sposób. Nie muszą się przy tym martwić o zatrudnienie programisty czy grafika.
Platforma zgromadzi informacje o wszystkich aktywnych organizacjach pozarządowych w Polsce i ułatwi nawiązanie pierwszego kontaktu z potencjalnymi członkami.

Wszystko brzmi bardzo konkretnie na poziomie planów. A skutki, co chcecie osiągnąć?
Na tym polu też mamy ambicje i śmiałe wizje. Jako pomysłodawcy i twórcy chcemy:
● uświadamiać, ile inicjatyw istnieje wokół nas i czym się zajmują,
● pokazywać, jak dużą wartość może wnieść w nasze życie angażowanie się w inicjatywy pozarządowe,
● łamać stereotypy na temat NGO,
● wspierać ludzi w dołączaniu do istniejących inicjatyw oraz tworzeniu własnych,
● budować rynek, na którym organizacje non-profit mogą pozyskiwać nowych wolontariuszy, a ludzie odnajdywać inicjatywy, w które warto się angażować,
● ułatwiać współpracę między inicjatywami działającymi w obrębie tej samej idei,
● budować społeczność osób, które są gotowe poświęcać czas na bycie częścią czegoś większego,
● wspierać inicjatywy w budowaniu swojego wizerunku i angażowaniu nowych wolontariuszy w swoje działania.

Przekucie słów w czyny wymaga konkretnych działań. Jak Wasza platforma będzie funkcjonować?
Nasze działania i przewidywane efekty można podzielić na kilka grup i etapów. I tak:
1. Profil – każda inicjatywa będzie miała swoją podstronę. Dzięki temu organizacje mogą oddać swój unikalny charakter, a użytkownicy porównać je z innymi.
2. Kontrola – organizacja ma wpływ na to, co i jak przedstawia na platformie. Może wyznaczyć osobę odpowiedzialną za zarządzanie profilem.
3. Odkrywanie – każda osoba zainteresowana działalnością w ramach NGO może z łatwością odnaleźć inicjatywy najlepiej dopasowane do jej celów i zainteresowań.
4. Dołączanie – gdy użytkownik zdecyduje się, by dołączyć do inicjatywy, może nawiązać z nią bezpośredni. Wystarczy, że napisze wiadomość na profilu organizacji.
5. Promocja – samo uzupełnienie profilu daje inicjatywie możliwość automatycznego promowania swojej aktywności. Platforma udostępnia systemy i umożliwia śledzenie efektów.

Jesteście u progu rewolucji. Szukacie sojuszników?
Zdecydowanie, dlatego apelujemy do wszystkich o wsparcie nas na samym początku tej drogi. Działaczu trzeciego sektora, jeśli chcesz stworzyć razem z nami platformę łączącą świat NGO z jego przyszłymi wolontariuszami i członkami, wypełnij ankietę i podziel się informacjami o swojej organizacji: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScA5nukCkwVlASIHyMPgDXVm8BVO0l8kIJdjeHoCj4BXzk1Lg/viewform

Powiązane tematy