Aktualności

Konferencja Regionalna KIPR „Jak pokonać formalności w NGO?”

Konferencja Regionalna KIPR „Jak pokonać formalności w NGO?”
Data publikacji
calendar 31 lipca 2020
Autor publikacji
calendar Zespół KIPR

W skrócie

Sobota 22.08.2020 zapowiada się bardzo intensywnie, ale i owocnie dla wszystkich, którzy w Poznaniu zechcą w godzinach 10:00-17:00, w sali GRAND Centrum Konferencyjnego przy ulicy Ogrodowej 12, uczestniczyć w Konferencji Regionalnej KIPR „Jak pokonać formalności w NGO?”.

Sobota 22.08.2020 zapowiada się bardzo intensywnie, ale i owocnie dla wszystkich, którzy w Poznaniu zechcą w godzinach 10:00-17:00, w sali GRAND Centrum Konferencyjnego przy ulicy Ogrodowej 12, uczestniczyć w Konferencji Regionalnej KIPR „Jak pokonać formalności w NGO?”.

Aktywiści-społecznicy dostaną pakiet wiedzy, dzięki której będą mogli działać profesjonalnie – efektywnie i zgodnie z przepisami. Od praktyków dowiedzą się m.in. o prawnych aspektach działalności organizacji NGO i podatkach, jakie płaci III sektor. Gwarantowane również sporo przydatnych porad związanych z prowadzeniem księgowości. Będzie czas na networking, dyskusję i pytania do trzech ekspertów.

Aby zgłosić swój udział, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdUGGKKcsm1NjL29zCv3aboYmme2Faj39n-AjzGNcZKwG3RHA/viewform
O udziale decyduje kolejność zgłoszeń! Zapisy, w związku z obostrzeniami związanymi z epidemią COVID-19, będą trwały do wyczerpania ilości miejsc (limit 40 osób).

Program konferencji:
10:00-12:00 – Maciej Letkiewicz (Fundacja Polska Jutra, NGO Consulting): Podatki w działalności organizacji pozarządowych
12:15-14:15 – Piotr Kasperkiewicz (KIPR, KoLiber): Księgowość: praktyczne porady
14:15-15:30 – Obiad + sesja networkingowa
15:30-17:00 – Łukasz Dudek (KIPR, KoLiber, Prospekt): Prawne aspekty działalności organizacji NGO

Prelegenci:
— Maciej Letkiewicz – prezes Fundacji Polska Jutra. Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, autor raportów podatkowych oraz raportów dotyczących przedsiębiorców w Polsce, ekspert w zakresie prawa podatkowego Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, w przeszłości zawodowo związany z działem podatkowym jednej z międzynarodowych firm doradczych, obecnie pracownik kancelarii prawno-podatkowej obsługującej przedsiębiorców. Pasjonat prawa podatkowego, przeprowadza wykłady na tematy związane z systemem podatkowym oraz prawem podatkowym. Działacz społeczny, sprawował funkcję Prezesa oddziału Kraków a następnie I Wiceprezesa w Stowarzyszeniu KoLiber.

— Piotr Kasperkiewicz – magister ekonomii. Z zawodu przedsiębiorca zajmujący się prowadzeniem rachunkowości oraz rozliczaniem projektów organizacji pozarządowych. Posiada wieloletnie doświadczenie w działalności w organizacjach pozarządowych oraz zarządzaniu projektami. Inicjator i współtwórca projektu Lekcje Ekonomii dla Młodzieży. Przed rozpoczęciem studiów wyczynowo uprawiał kolarstwo, będąc członkiem kadry narodowej zdobył srebrny medal juniorów na Mistrzostwach Świata w kolarstwie torowym w Meksyku.

— Łukasz Dudek – aplikant adwokacki oraz Wiceprezes Zarządu Fundacji Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Prospekt. Doświadczenie społeczne i ekspercie zdobywał piastując zarządcze funkcje w organizacjach III sektora, zarządzając licznymi projektami oraz prowadząc obsługę prawną organizacji NGO. Naukowe oraz zawodowe zainteresowania skupia wokół tematyki ochrony danych osobowych, szeroko pojętego prawa przedsiębiorców, w szczególności prawa gospodarczego i handlowego,  jak również prawnych aspektów funkcjonowania organizacji NGO. Obecnie realizuje się zawodowo w jednej z warszawskich kancelarii w obszarze prawa spółek, fuzji i przejęć oraz prawa karnego gospodarczego.

Wszystkich tych, którzy nie będą mogli wziąć udziału w wydarzeniu, zapraszamy do poszerzenia wiedzy dzięki naszym publikacjom:
Kodeks Dobrych Praktyk https://rodo.konfederacjaipr.pl/wp-content/uploads/2020/01/ProjektKodeksu_13012020.pdf
ePoradnik https://rodo.konfederacjaipr.pl/wp-content/uploads/2020/04/RODOdlaNGO_poradnik.pdf

Zapraszamy również do udziału w bezpłatnym szkoleniu „RODO w NGO”: https://konfederacjaipr.pl/2020/07/31/poznan-szkolenie-rodo-w-ngo/

Powiązane tematy