Aktualności

MY to nowe WY – wstępujMY do Konfederacji Inicjatyw Pozarządowych Rzeczypospolitej

MY to nowe WY – wstępujMY do Konfederacji Inicjatyw Pozarządowych Rzeczypospolitej
Data publikacji
calendar 4 czerwca 2020
Autor publikacji
calendar Zespół KIPR

W skrócie

To, co nas wyróżnia, to wielość w jedności. Doceniając wyjątkowy charakter każdej organizacji, proponujemy cele i metody maksymalizacji efektów przy jednoczesnej minimalizacji kosztów i wysiłku. Dzięki tej barwnej różnorodności jesteśmy silni i elastyczni.

To, co nas wyróżnia, to wielość w jedności. Doceniając wyjątkowy charakter każdej organizacji, proponujemy cele i metody maksymalizacji efektów przy jednoczesnej minimalizacji kosztów i wysiłku. Dzięki tej barwnej różnorodności jesteśmy silni i elastyczni.

Wierzymy, że dzięki pracy zespołowej – a związek stowarzyszeń, którym prawnie jesteśmy świetnie się do tego nadaje – można stworzyć nowoczesną platformę wymiany nie tylko poglądów, ale przede wszystkim dzielenia się pomysłami i doświadczeniem.

Sprawdź, które organizacje już do nas należą!

Jesteśmy organizacją młodą, dynamiczną i pełną entuzjazmu. Oferujemy swoje zaangażowanie w Wasze sprawy poprzez stałe wsparcie merytoryczne oraz współpracę przy realizacji konkretnych pomysłów.

PlanujeMY i wykonujeMY

Organizujemy webinaria oraz stacjonarne szkolenia przybliżające temat wdrażania przepisów RODO w III sektorze. Byliśmy inicjatorem powstania Kodeksu Dobrych Praktyk w NGO i cały czas prowadzimy konsultacje jego projektu.

Wydaliśmy, elektroniczny i papierowy, ePoradnik „RODO dla NGO” (do pobrania: https://rodo.konfederacjaipr.pl/eporadnik/). Stanowi on bezpłatne i proste narzędzie do stosowania przepisów unijnego rozporządzenia oraz ustawy o ochronie danych osobowych. Wydawane przez nas materiały trafiają bezpłatnie do organizacji członkowskich.

Finalizujemy prace nad portalem aktywiusz.pl. Znajdziecie tam szereg innowacyjnych form wsparcia, takich jak webinaria, analizy, ekspertyzy, opracowania, raporty, wywiady, materiały video czy możliwość porozmawiania z ekspertem. A Państwo, publikując w przeznaczonej dla Was przestrzeni własne treści – ogłoszenia i informacje o wydarzeniach, staniecie się jego współtwórcami.

Dbając o dostarczanie wsparcia na najwyższym poziomie, co dwa tygodnie przesyłamy naszym członkom newsletter zawierający informacje o naborach na interesujące konkursy grantowe.

Prowadzimy, na Facebooku, grupę „Wsparcie dla NGO„.

To jednak nie wszystko. Jako organizacja sieciowa, mówimy głosem zrzeszonych przez nas podmiotów, zarówno w Radzie Działalności Pożytku Publicznego, instytucjach rządowych czy nawet na forum europejskim. Im nas więcej, tym silniej ten głos może wybrzmieć. Dzięki temu jesteśmy w stanie lepiej chronić interesy polskich organizacji społecznych oraz aktywniej promować korzystne rozwiązania mogące ułatwić Waszą działalność.

Wspólnie świat zmieniMY

Nie możemy doczekać się, by powitać Was w naszym gronie! Niech zamiast „wy” zabrzmi „MY”. Aby dołączyć do KIPR, pobierzcie formularz deklaracji członkowskiej: https://konfederacjaipr.pl/wp-content/uploads/2020/05/Deklaracja-Członkowska-Konfederacji-Inicjatyw-Pozarządowych-Rzeczypospolitej-1-1.docx, wypełnijcie go i prześlijcie na adres:
Związek Stowarzyszeń
Konfederacja Inicjatyw Pozarządowych Rzeczypospolitej
ul. S. Jaracza 10/1
00-378 Warszawa

Masz pytania? Z przyjemnością na nie odpowiemy! Zachęcamy do kontaktu na biuro@konfederacjaipr.pl

Powiązane tematy