Data publikacji
calendar 10 listopada 2017
Autor publikacji
calendar Zespół KIPR

W skrócie

  • Nie ustalono

I Kongres Inicjatyw Pozarządowych – już w tą niedzielę!

W najbliższą niedzielę, 12 listopada odbędzie się I Kongres Inicjatyw Pozarządowych. W Domu Dziennikarza przy u. Foksal 3/5 spotkają się przedstawiciele kilkuset organizacji pozarządowych. Wśród gości znajdą się między innymi: Wicepremier Piotr Gliński i Wiceminister Rozwoju Jerzy Kwieciński.

O tym, jakie wyzwania stoją przed organizacjami pozarządowymi debatować będą społecznicy, przedsiębiorcy, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej a także autorytety świata nauki. Organizatorem Kongresu jest Konfederacja Inicjatyw Pozarządowych Rzeczpospolitej, która zrzesza organizacje pozarządowe o profilu patriotycznym, wolnościowym i obywatelskim.

Od lat dostrzegamy nieustanny rozwój sektora obywatelskiego w Polsce. W dalszym ciągu jednak nasze środowisko dostrzega wiele barier i problemów związanych z prowadzeniem tego typu organizacji. Zauważalna jest pewna dysproporcja w przydzielaniu środków na naszą działalność, poszkodowane są w niej zwłaszcza małe lokalne organizacje. Dodatkowo brakuje systemowych rozwiązań, które pomogłyby lepiej funkcjonować III sektorowi. Kilka pomysłów chcemy zaprezentować na Kongresie. Jesteśmy u progu powstania nowej instytucji – Narodowego Instytutu Wolności i jest to dobry moment by pewne sprawy zostały zauważone w dyskursie publicznym – powiedział Przemysław Jaśkiewicz, prezes Konfederacji Inicjatyw Pozarządowych Rzeczpospolitej.

Udział w Kongresie potwierdzili m.in Wiceprezes Rady Ministrów Profesor Piotr Gliński, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Piotr Kwieciński oraz liczni przedstawiciele organizacji pozarządowych tacy jak: Łukasz Domagała przedstawiciel Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, Piotr Trudnowski – członek Zarządu Klubu Jagiellońskiego, Małgorzata Owczarska- Prezes Konfederacji Kobiet RP czy Ilona Gosiewska – Prezes Stowarzyszenia Odra-Niemen a także przedstawiciele wielu innych organizacji pozarządowych z całego kraju.

Nasze wydarzenie wyróżnia nie tylko obecność największych organizacji oraz przedstawicieli administracji i władz publicznych, ale również umożliwienie zabrania głosu przez mniejsze NGO. Polski sektor pozarządowy jest bardzo różnorodny, a kongres ma stanowić święto tej różnorodności. Służyć temu mają zróżnicowane tematy dyskusji. Będziemy rozmawiać zarówno o teoretycznych podstawach sektora obywatelskiego, współpracy organizacji z państwem i samorządami, jak również o sprawach bardzo podstawowych, a równocześnie ważnych – o tym w jaki sposób organizacje mogą pozyskiwać fundusze na swoją działalność – mówi dr Tymoteusz Zych, Wiceprezes Konfederacji Inicjatyw Pozarządowych Rzeczypospolitej.

Zapraszamy Państwa do relacjonowania I Kongresu Inicjatyw Pozarządowych. To także doskonała okazja do indywidualnych rozmów z zaproszonymi gośćmi i panelistami, a także możliwość zadania im pytań podczas trwania Kongresu. Rozpoczęcie wydarzenia planowane jest na godzinę 10:30.

Harmonogram: http://kongres.konfederacjaipr.pl/program/

Powiązane tematy