Aktualności

KIPR na Kongresie Polska Wielki Projekt

KIPR na Kongresie Polska Wielki Projekt
Data publikacji
calendar 10 lipca 2017
Autor publikacji
calendar Zespół KIPR

W skrócie

  • Nie ustalono

W dniach 18-21 maja w Warszawie odbywał się VII Kongres „Polska Wielki Projekt”. W inauguracyjnym panelu, obok m.in. I Wiceprezesa Rady Ministrów Prof. Piotra Glińskiego, uczestniczyli przedstawiciele Konfederacji Inicjatyw Pozarządowych;. Przez wszystkie dni kongresu nasza konfederacja wystawiała stoisko, na którym prezentowaliśmy nasze dotychczasowe dokonania i plany na przyszłość.

 

Kongres rozpoczął się 18 maja na Wydziale Scenografii Akademii Sztuk Pięknych. Inauguracyjny panel został zatytułowany „Archipelag Polskości AD. 2017 – dokonania, wyzwania i perspektywy” i dotyczył społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. Wzięli w nim udział: wieloletni działacz i badacz trzeciego sektora, a także wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński, prezes Konfederacji Inicjatyw Pozarządowych Rzeczypospolitej Przemysław Jaśkiewicz, prezes Fundacji Służba Niepodległej i sekretarz KIPR Marcin Pasierbski, członek zarządu Fundacji Polska Jutra i rzecznik KIPR Kamil Rybikowski, sekretarz Stowarzyszenia Chrześcijańskich Dzieł Wychowania Jacek Gazda, a dyskusję prowadził red. Piotr Pałka.

Po zakończeniu panelu na Kongresie jego uczestnicy kontynuowali dyskusję na antenie radiowej Jedynki, która była partnerem wydarzenia.

 

 

Powiązane tematy