Na przestrzeni ostatnich tygodni, w ramach konsultacji społecznych, wdrożyliśmy szereg działań, których efektem jest konkretyzacja, spójnej i opartej o najwyższe standardy, oferty dla podmiotów z III sektora.
Since 2017 we have worked actively in favor of Polish civil society
Support UsNa przestrzeni ostatnich tygodni, w ramach konsultacji społecznych, wdrożyliśmy szereg działań, których efektem jest konkretyzacja, spójnej i opartej o najwyższe standardy, oferty dla podmiotów z III sektora.
Jednym z kluczowych elementów realizacji naszego precyzyjnego programu działania było informujące o pracach KIPR październikowe spotkanie w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju i w Departamencie Społeczeństwa Obywatelskiego KPRM.
Ważny aspekt stanowiła wysyłka ankiet, w formie mailowej i pocztowej, do wybranych organizacji pozarządowych. Dzięki analizie odpowiedzi już teraz możemy lepiej dostosować kodeks do problemów i wyzwań stojących przed organizacjami. A proces ten wciąż trwa, bo jakkolwiek na tę chwilę spłynęło kilkadziesiąt wypełnionych ankiet, to wciąż otrzymujemy nowe.
Obecnie podejmowane przez KIPR działania mają na celu przeprowadzenie procesu konsultacji społecznych w ramach projektu „RODO w NGO” z dochowaniem należytej staranności.
Równie istotny jest formalno-prawny wymiar przedsięwzięcia. Gwarancją stworzenia klarownych treści kodeksu jest powierzenie przez nas pracy kancelarii Parchimowicz&Kwaśniewski.
Fundamentalny dla beneficjentów działań KIPR jest fakt, że na ukończeniu jest e-poradnik RODO, który wraz z kodeksem bezpłatnie opublikujemy w internecie.
W najbliższym czasie przekażemy kolejne fakty ukazujące aktualne postępy naszych prac.
Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w dotychczasowe prace i serdecznie zachęcamy tych, którzy jeszcze tego nie zrobili do wypowiedzenia się w naszej ankiecie dostępnej pod adresem: https://rodo.konfederacjaipr.pl/
Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich