Newsfeed

Jak TERAZ pomagać Ukrainie? Relacja korespondenta wojennego

Jak TERAZ pomagać Ukrainie? Relacja korespondenta wojennego
Publication date
calendar 27 June 2022
Author
calendar Team KIPR

In brief

Zapraszamy na spotkanie z Jakubem Maciejewskim – korespondentem wojennym, który relacjonował w marcu dla portalu wPolityce.pl i telewizji wPolsce.pl sytuację w częściowo oblężonym Kijowie. Redaktor był także m.in. w Donbasie.

Wojna w Ukrainie to temat, o którym słyszymy każdego dnia w mediach. Wydaje się, że sporo wiemy o sytuacji za naszą wschodnią granicą. Czy jednak zastanawialiśmy się, jak wygląda codzienność na froncie? Czy potrafimy sobie wyobrazić sobie życie w kraju ogarniętym wojną?

Zapraszamy na spotkanie z Jakubem Maciejewskim – korespondentem wojennym, który relacjonował w marcu dla portalu wPolityce.pl i telewizji wPolsce.pl sytuację w częściowo oblężonym Kijowie. Redaktor był także m.in. w Donbasie. Spotkanie odbędzie się 5 lipca o 18:00 w Świetlicy Wolności (ul. Nowy Świat 6/12, Warszawa).

„Widziałem samoloty rosyjskie, które zrzucały bomby i ziemia się trzęsła. To prawdziwa wojna z z morderstwem, bezwzględnością najeźdźcy. Duchem przypomina to napaść III Rzeszy na Polskę” – tak wypowiadał się Jakub Maciejewski o wojnie na Ukrainie, którą widział własnymi oczami.

Redaktor opowie na spotkaniu, jak wyglądała inwazja rosyjska z perspektywy Ukraińców. Jak zaangażowało się społeczeństwo ukraińskie w obronę przed agresją Rosji? Na spotkaniu spróbujemy także odpowiedzieć na pytanie, jak Ukrainie pomagać teraz – po nieco ponad 4 miesiącach trwania konfliktu zbrojnego.

Po prelekcji zapraszamy na networking.

  • Świetlica Wolności, ul. Nowy Świat 6/12
  • 18:00, 5 lipca 2022r. (wtorek)
  • transmisja LIVE na profilu KIPR
  • wstęp bezpłatny, ale prosimy o wypełnienie formularza: https://forms.gle/UqeCmR9D694kbtmr5

Wydarzenie jest sfinansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Related Publications

Subscribe to our newsletter

 

Subscribe to our newsletter